Przejdź do treści

UNITED KRAV MAGA historia i metodyka

CZYM JEST KRAV MAGA?

(hebr. קרב מגע ”walka w krótkim dystansie”), jest izraelskim systemem militarnej walki wręcz, a także samoobrony dla osób cywilnych, opracowanym i używanym przez Siły Zbrojne Izraela (IDF), policję, straż graniczną i inne służby paramilitarne – w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne na całym świecie. Twórcą KRAV MAGA jest Imi Lichtenfeld.

Prosty i maksymalnie skuteczny, opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Szybki do nauczenia również dla osób które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki. Zawiera techniki obronne przeciw takim problemom jak uderzenia, kopnięcia, chwytanie oraz ataki, gdy agresor uzbrojony jest w nóż, kij lub broń palną.

Prekursorem w Polsce oraz Krajowym Szefem Wyszkolenia jest Master Tomasz Adamczyk. W ciągu ponad 18 lat wyszkolił on ponad 600 instruktorów Krav Maga o profilach cywilnych, militarnych, policyjnych, antyterrorystycznych, antynarkotykowych i jednostek specjalnych, a także Air Marshal oraz VIP Protection i Secret Service na całym świecie. Założony i kierowany przez niego INSTYTUT KRAV MAGA Polska  jest jedną z największych na świecie profesjonalnych firm szkoleniowych Krav Maga.

UNITED KRAV MAGA WORLD ORGANISATION

UNITED KRAV MAGA World Organisation założyła międzynarodowa grupa doświadczonych instruktorów Krav Maga prowadzonych przez Master KM Tomasza Adamczyka.

Po 20 latach instruktorskiej, bliskiej współpracy z najlepszymi izraelskimi ekspertami Krav Maga, dostrzegając konieczność zmian programowych, Tomasz Adamczyk, były wieloletni członek elitarnego izraelskiego zespołu Global Instructors Team KM, zdecydował wraz z grupą kadrową o opracowaniu nowych zakresów szkoleń, bardziej zbliżonych do realnych zagrożeń współczesnego świata.

Część rozwiązań, które znakomicie funkcjonowały od lat 40tych, trzeba było koniecznie zmienić, m.in. w związku z nowym rodzajem zagrożeń mających swoje źródło w niezwykłym rozwoju mieszanych sztuk walki, a także gwałtowną eskalacją przemocy grupowych ataków z użyciem niebezpiecznych narzędzi, noży, maczet i broni palnej.
Rzeczywistość dekady po roku 2000, przyniosła również znaczny wzrost porwań i aktów bezwzględnego terroru, tak w Europie, jak i innych kontynentach.

Koniecznym stało się dostosowanie programu do nowych wyzwań, ewolucyjna zmiana metod treningu, doboru technik, ich udoskonalenie, a także opracowania nowych założeń taktycznych.

Nad opracowaniem nowego programu pod nazwą UNITED KRAV MAGA pochylili się, prowadzeni przez Tomasza Adamczyka eksperci cywilni i wojskowi, policyjni i antyterrorystyczni z Izraela, Polski, USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Rosji, Niemiec, Australii i innych krajów.

Po latach intensywnej pracy, powstał otwarty, nowoczesny system UNITED KRAV MAGA, bazujący zarówno na geniuszu METODY IMIEGO LICHTENFELDA, jak i na współczesnych doświadczeniach instruktorów i ekspertów z całego świata.

W ciągu 23 lat pracy instruktora Krav Maga, Master Tomasz Adamczyk wyszkolił ponad 600 instruktorów cywilnych, wojskowych, policyjnych i innych służb na całym świecie.
Szkolenia te miały rekomendacje izraelskiego Ministerstwa Obrony.
Fakt ten, a także pasja i zaangażowanie instruktorskiej Grupy Kadrowej UNITED są najlepszą rekomendacją i gwarancją najwyższej jakości szkoleń
UNITED KRAV MAGA World Organisation!

UNITED LEAD THE WAY!

Zobacz jak trenujemy